متخصصص ارتوپدی ، جراح زانو  و تعویض مفصل و آرتروز زانو در منطقه پاسداران

سریعتر بدوید تا از زانو هایتان محافظت کنید!

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بالا بردن سرعت در دویدن می تواند برای بدن فوایدی داشته باشد: طبق یک تحقیق جدید که در مجله the Journal of Orthopedic and Sports Physical Therapy منتشر شده است، دویدن با سرعت بیشتر در مقایسه با دویدن با سرعت کم ، می تواند فشار کلی روی زانوها را به مقدار 30 درصد کاهش دهد.

 

 

محققان برای انجام تحقیق، افرادی بین سنین 22 تا 42 سال را مورد بررسی قرار دادند، این افراد مسافت 1000 متر را با سرعت 5.1 ، 7.3 و 9.8 مایل در ساعت دویدند. محققان دریافتند که هرچقدر دونده ها سریع تر بدوند فشار بیشتری به زانوهایشان وارد می شود، اما با این حال، برای طی مسافت مورد نظر نسبت به سایرین زمان کمتری را طی کرده بودند. طبق نتیجه ی این بررسی، به طور کلی کسانی که سریعتر دویده بودند فشار کمتری به زانوهایشان وارد شده بود.

جاسپر پیترسون (هدایت کننده این تحقیق) می گوید:به نظر می رسد روش بهینه برای دویدن با وارد آمدن حداقل فشار و کاهش بار روی مفاصل زانو، افزایش سرعت است

پس در برنامه ورزشیتان، تعدادی از جلسات را با سرعت بدوید، تا هم دونده بهتری شود و هم از مفاصلتان محافظت شده و درد را تجربه نکنید.

 • Hits: 440
 • علت اصلی ابتلا به آرتروز چیست؟

  به طور کلی براورد می‌شود سالانه حدود ۳۰ هزار مورد جراحی تعویض مفصل زانو درایران انجام گیرد و مهم‌ترین علتی که افراد را نیازمند تعویض مفصل زانو می‌کند، آرتروز و از بین رفتن غضروف مفصلی به دلایل مختلف است.

  مطالعه مطلب ...

 • درمان درد جلوی کشکک زانو

  از مهم ترین و رایج ترین علل درد زانو، مشکل کشکک آن است. برای درمان این درد از نشست و برخواست با شدت روی زانو خودداری کنید و بر روی دو زانو ننشینید و حرکات فیزیکی سنگین انجام ندهید.

  مطالعه مطلب ...

 • درباره آسیب های منیسک زانو بیشتر بدانید

  هر زانو دو منیسک دارد. یک منیسک خارجی و یک منیسک داخلی. منیسک ها از جنس بافت فیبروکارتیلاژ بسیار محکم و مرتجع می باشند. منیسک مانند بالشتکی در بین دو استخوان اصلی تشکیل دهنده مفصل زانو، یعنی بین استخوان ران و ساق قرار گرفته وظیفه اصلی آن ها جذب شوک های ضربه ایست که به زانو وارد می شود. در موقع دویدن هر بار که کف پای ما به زمین میرسد، استخوان ساق و ران در محل مفصل زانو بشدت به یکدیگر کوبیده می شوند و منیسک با قرار گرفتن بین این دو استخوان شدت این ضربه را کاهش می دهد.

  مطالعه مطلب ...

 • در بیمارستان چه اقداماتی برای بیماری که زانو خود را جراحی کرده انجام می شود؟

  بعد از جراحی تعویض مفصل زانو، بیمار چند روزی را در بیمارستان استراحت کرده و در این مدت داروهایی به وی داده می شود. در بخش، بیمار ممکن است تا مدتی حالت گیجی داشته باشد که به تدریج بهبود می یابد.

  مطالعه مطلب ...

 • برخورد با آسیب های زانو

  التهاب، اولین واکنش طبیعی بدن است که بعد از وارد شدن آسیب به زانو رخ می دهد. که این التهاب منجر به درد و تورم و کاهش توانایی حرکت مفصل زانو خواهد شد. شکستن این سیکل التهابی می تواند منجر به تسریع بهبودی و کاهش درد شود. برای این امر باید کارهای زیر صورت گیرد :

  مطالعه مطلب ...

 • آیا دویدن به زانوی شما آسیب وارد می کند؟

  افراد بسیاری فکر می کنند دویدن برای زانو مضر است و می‌تواند به‌ تدریج موجب ساییدگی آن شود. ولی یک مطالعه جدید نشان داده است که دویدن برعکس می‌تواند التهاب در مفصل زانو را کاهش دهد.

  مطالعه مطلب ...

 • علت اصلی ابتلا به آرتروز چیست؟
 • درمان درد جلوی کشکک زانو
 • درباره آسیب های منیسک زانو بیشتر بدانید
 • در بیمارستان چه اقداماتی برای بیماری که زانو خود را جراحی کرده انجام می شود؟
 • برخورد با آسیب های زانو
 • آیا دویدن به زانوی شما آسیب وارد می کند؟